Przed lotem

Zanim wyruszysz w podróż sprawdź co musisz wiedzieć, aby podróżować spokojnie i komfortowo.

Na lotnisku

Od momentu przyjazdu na lotnisko znajdujecie się Państwo pod opieką personelu biura podróży, agenta obsługi pasażerskiej oraz służb lotniskowych.

Odprawa pasażerska rozpoczyna się 2 godziny, a kończy 45 minut przed odlotem w miejscach odprawy oznakowanych odpowiednim numerem rejsu oraz logo Enter Air.
W niektórych godzinach, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa może być bardzo zatłoczone. Rekomendujemy jak najwcześniejsze zgłaszanie się do odprawy pasażerskiej oraz przechodzenie przez strefę kontroli bezpieczeństwa.

W trakcie odprawy należy okazać bilet oraz wylegitymować się odpowiednim dokumentem ze zdjęciem (dowód osobisty dla podróży w obrębie Unii Europejskiej lub paszport dla podróży poza Unię Europejską). Przy stanowiskach odpraw obsługa naziemna przydziela miejsce w samolocie oraz przyjmuje bagaż rejestrowany do przewozu.

 Po odprawie i nadaniu bagażu podróżni powinni przejść do strefy odlotów. Wejście do strefy odlotów wiąże się z koniecznością przejścia bardzo dokładnej kontroli bezpieczeństwa prowadzonej przez służby ochrony lotniska. Służby ochrony są zobowiązane do niewpuszczenia na pokład jakichkolwiek przedmiotów lub substancji zabronionych do przewozu lotniczego. Kontrola bezpieczeństwa jest prowadzona zgodnie z przepisami państwowymi oraz procedurami portu lotniczego i dlatego prosimy o wyrozumiałość i współpracę ze służbami ochrony lotniska.

 Po przejściu kontroli bezpieczeństwa należy udać się w pobliże bramki wyjściowej do samolotu („Gate“), której numer otrzymacie państwo w trakcie odprawy pasażerskiej. Jest on także zaznaczony na karcie pokładowej, jeśli jest wystawiona.

W strefie odlotowej znajdują się restauracje oraz sklepy, w których, między innymi, można kupić produkty spożywcze. Ze względu na przepisy celne produkty zakupione w strefie wolnocłowej można używać dopiero po przekroczeniu granicy pańswowej, czyli w praktyce po opuszczeniu pokładu samolotu za granicą. Jednak my zachęcamy do zakupów na pokładzie naszych samolotów, gdzie oferujemy dobry wybór produktów po cenach niższych niż na lotnisku.

Z odpowiednim wyprzedzeniem, zwykle na około 30 minut przed planowanym odlotem, prosimy pasażerów na pokład samolotu. W tym czasie prowadzimy też załadunek bagażu.


Copyright Enter Air 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania.